Dziedi ar arhīvu

15.02.2019

Dziedi ar arhīvu

Sveicot Emili Melngaili 145. dzimšanas dienā, Latviešu folkloras krātuve sāk digitālu projektu "Dziedi ar arhīvu". Tajā ikviens ir aicināts iepazīties ar seniem tautas mūzikas ierakstiem vietnē dziedi.garamantas.lv un piedāvāt savu versiju par kādu no izlases dziesmām. Šī akcija ilgs līdz 15. jūnijam. Tās mērķis ir aicināt sabiedrību iepazīt mūsu kultūras mantojumu un piešķirt tam jaunu un mūsdienīgu skanējumu.

Latviešu folkloras krātuve glabā senus un vērtīgus skaņu ierakstus. Tie vēl pilnīgāk nekā "klusējošās" notis atklāj Latvijas tradicionālās mūzikas vēsturisko skanējumu. Projekta "Dziedi ar arhīvu" mērķis ir aktualizēt šo mantojumu, aicinot klausīties senos ierakstus un iedziedāt vai iespēlēt no jauna, tādējādi papildinot arhīvu ar mūsdienu muzikālajām versijām.

Vietnē http://dziedi.garamantas.lv tiek piedāvāta dziesmu izlase, kura veidota satura, stila, ieskaņošanas vietu un valodu ziņā iespējami dažāda. Tajā iekļautas sadzīviskas un mitoloģiskas, jautras un žēlīgas tautasdziesmas un ziņģes latviešu, lībiešu, lietuviešu, baltkrievu, krievu un čigānu valodā. Izlasē pārstāvēti visi Latvijas reģioni, kā arī Sibīrijas un Baškīrijas latviešu ciemi. Senākie ieraksti tapuši 20. gadsimta 20.–30. gados, jaunākais – 21. gadsimta sākumā.

Latviešu folkloras krātuve aicina ikvienu noskaidrot, kā tradicionālā mūzika skanēja senāk un, izmantojot izlases dziesmas, iedziedāt, iespēlēt, aranžēt, komponēt un iesniegt savas versijas par arhīva skaņu dokumentiem. Projekta vietne piedāvā iespēju noklausīties un uzreiz ierakstīt savu dziesmas versiju vai augšuplādēt to vēlāk. Būs iespēja noskaidrot akcijas populārāko arhīva dziesmu, kā arī balsot par sev tīkamāko jauno ierakstu.

Akciju organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI) ES ERAF finansētā projektā "Stiprinot zināšanu sabiedrību" (Nr. 1.1.1.1/16/A/040) ietvaros.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.