Ak161-Ligitas-Vucenas-dienasgramatas-29-0055
AtšifrējaDina Ozola
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2021-03-03 12:32:51
Atšifrējums4. janvārī -9C.
Kurinu plīti un krāsni. Vakar Ivars saskaldīja rupjāku malku, ir ar ko kurināt. Bija atnācis Raimonds. Trijatā mazliet patīrijām dīķi. Nozāģēja vairākus resnus nokritušus, pusnokritušus vītolu zarus un pussatrūdējušo nolauzto bērzu. Būs tikpat daudz malkas, cik te visiem atveda pagasts. Uz "Rūķiem" vakar aizgāju vēlu, bet ūdeni sasildīju, visus padzirdīju un bietes arī noskaloju un iedevu. Pēc siena gan nekāpu, izdalīju cik bija lejā. Saulīte mazliet silda, bet neko nekausē. Aizbraucu ar ragaviņām, aizvedu vienu maisu nātru siena. Visi ēda. Atvedu magnetofonu, gurķu burku ābolu kasti - tukšu un maisiņu ar lauku pupām. Vietām nevar labi pabraukt, maz sniega.
5. janvārī
Dzīvojam bez maizes. No rīta vēl nebija un vakarā vairs nebija. Nopirku rīsus. 1 kg maksā 106 rbļ., bet tas bija vakar. Šodien logs tā aizsalis, ka nevar redzēt termometru. Zem - 10C ir, sniegs čirkst, nekūst. "Rūķos" virtuvē ūdens sasalst. Šodien labi malka dega, izvāŗīju gan putru, gan kartupeļus. Atkal aizvedu nātru sienu. Visi ļoti labi ēd. Turp un atpakaļ gāju pa ezeru. Ledus ir kādi 10 cm. Virsū sniegs, sērsna. Uz ceļa mazāk sniega. Otro dienu visu dienu koki un zāle apsarmojuši.
Vakarā ap 22 00 sāk kust loga apledojums. 22 23 jau var redzēt termometru - 10C.
6. janvārī 11 34 -4C Vējš.
No rīta bija -5C. Virtuves logs gandrīz atlaidies. Ar plēvi un līstītēm nopakoju pagraba logu. Sanesu pagrabā jauktās dālijas no istabas - pēdējās raktās. Naktī pamodos pēc 4 00 ieslēdzu pagraba lampu. Ap 0C rāda, diezcik silts nav. Vēl šad tad pasildīšu. Kas būs būs.
Vakarā 0C. Direktors man piedāvāja jaunajā mājā, tanīs pat trepēs pagaidām uz mēnešiem pieciem vienistabas dzīvokli bez pierakstīšanās. Teicu, ka piekrītu ar pierakstīšanos, lai varētu saņemt talonus par apkuri. jurģošanās ap 1. februāri. Tas ir 11-tais dzīvoklis.
7. janvārī ~ 12 00 +1C
No rīta pagrabu vēl sildīju ar lampu. Pagrabā vēsāks nekā laukā. Skaitītājs uzreiz pagāja uz priekšu. Jāmaksā vairāk nekā 100 rbļ.
Vakarā atkal sāka salt 20 00 -3C.
8. janvārī naktī -3C, no rīta jau pil no jumta.
Nosūtu vēstules Zinai un Eihmanei. Vakarā -2C.
Mazliet paskatījos "Rūķos" kā glabājas dālijas. Sasalušas. Nezinu vai visas, bet sasalušas ir.
9. janvārī no rīta -3C.
Debesis bez mākoņiem. Ivars un Raimonds man "atbrīvoja" malkas steķīti no 1,5 m garā bērza bluķa. Sāka zāģēt ar garo zāģi, bet nevarēja vien pārzāģēt. Juris Purvītis ieslēdza zāģi un ar varītēm lika stiept tos bluķus pie
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaLigitas Vucenas dienasgrāmatas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.