Ak161-Ligitas-Vucenas-dienasgramatas-28-0032
AtšifrējaSantuco
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2021-03-03 13:06:07
Atšifrējums28. decembrī.
Arī šī ziema iet projām. Vakar vakarā vēl atbraucu ragaviņas, bet šodien vairs ragavu ceļa nebūs.. Diezgan ilgi turējās. 3. Ziemassvētkos sāka no jumta pilēt. Dažas dienas sals bija pat zem -10o. Sniegs vienā naktī sasniga un bija pat saulainas dienas - bez neviena mākonīša - tā ka siena laiks būs ap Jāņiem. Kūtī bija silts, jo mēslus krāvu tik kaudzē turpat kūtī. Šodien visu to lērumu izmēzu laukā un pat kaudzi nolīdzināju. Mazajiem cāļiem vēl vietu neesmu izdomājusi. Kad traucē, palaižu citos koridoros. Piebarot viņus var tikai ar vārītiem kartupeļiem. Visi mani lopiņi tomēr pacietīgi. Es jau tikai ap pusdienlaiku viņus sāku barot un jau četros beidzu. Divas reizes padzirdu, bet tās reizes ir varbūt par tuvu. Pagaidām staigāju, bet drīz jau vairs nevarēs. to jaunajā mājā nokrīt līdz +3,5o. Meža malka labāk deg, nekā mana paspārnē salijusī.
1991. gads.
1. janvārī "Lielapgulde" - "Rūķi".
Jauno gadu sagaidījām klusi. Vecgada vakarā gan spīdēja saule, gan lija lietus. Sniegs atkal nokusis. Tādas mēnesnīcas naktis. bet silts. Siena laiks būs varbūt īsi pirms Jāņiem un pa Jāņiem, bet pēc tam atkal līņās. Nekādas skaidrības par jauno gadu. Vai iet pavisam uz "Rūķiem", vai turēties "Lielapguldē". Vēl jāgaida, kas būs ar zemi, kā mums veiksies ar remontu. Ja Jāņonkuls slimnīcā, tad jau pavisam maz cerību uz palīdzību. Varbūt kaut kā izgrozīsimies. Pašreiz vēl ūdens uz plīts nesasalst. Vējš arī pa istabu nestaigā. Krāsns, protams, vajadzīga.
6. janvārī
Snieg un kūst. Ivaram beidzas brīvlaiks. Gaidu, kad atnesīsies mana gotiņa. Ja 280 dienas, tad datumam vajadzētu būt 10.01.
18. janvārī
Mana Brūklene atnesās pati kā jau es cerēju, jo tā bija vienīgā iespēja. Atnesās 14.01.91. agri no rīta. Kad aizgāju uz kūti ap 700 bullītis jau staigāja pa kūti. Brūklene iemaurojās basā un uz-

Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaLigitas Vucenas dienasgrāmatas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.