Ak161-Ligitas-Vucenas-dienasgramatas-28-0030
AtšifrējaSantuco
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2021-03-03 12:44:36
AtšifrējumsPat kritu. Aizķērās kāja aiz vienīgā akmens ezermalas ceļā. Labi ka kanniņā nebija nekas šķidrs. Vakar man Austra un Ojārs atveda divas jaunas aitiņas. Ielikām mazo vistiņu aizgaldā. Vista ar cāļiem palika kūtiņas ejā. Laktu ieriktēju pie ārdurvīm stūrī. Vista un daži cāļi izmēģināja gan, bet drīz atkal turpināja kašāties pa salmiem. Pirmo reizi atstāju degam elektrību. Šodien gan jau laikus visus pabaroju un nodzēsu gaismu. Dienā ap 1100 aizgāju uz "Lielapguldi, paēdām pusdienas un abi gājām uz autobusu, tā ka šodien to ceļu mēroju trīs reizes. Aitiņas stipri bailīgas, kaktā vien raujas. Izskatījās, ka pēcpusdienā nemaz nebija sienu kastē aiztikušas. Ieliku aizgaldiņā lielu katlu ar ūdeni, lai dzer, kad grib, jo man klāt pie spaiņa viņas nenāk. Pievakarē tomēr pienāca pie kastes un pavisam dūšīgi ēda. Gotiņa lapaino dārza sienu tik labi neēd. Īsts aitu siens! Pievakarē no meža ar saviem ratiņiem atvilku savākto sauso malku. Mežsargs teica, ka to, ko var nolauzt, drīkst ņemt. Tādu rokas resnumā nokaltušu stāvošu alkšņu ļoti daudz. Es jau pamēģināju kurināt, deg labāk nekā mana "Lielapguldes" samirkusī malka. Tos alksnīšus nemaz nevajag zāģēt, var tāpat salauzt. Ivaram nemaz nerādīju, ka es spēlēju klavieres. Jau mācos "Vislu".
17. decembrī
Izstaigāju Penkuli. Iesniedzu rakstisku pieprasījumu, lai man izņēmuma kārtā iedod zemi. Nopirku 2 kg putraimu, 1 kg grūbu, formas maizi, sāli, zivis. Par zemi nav nekādas skaidrības. Pēc avīzēm 91-ja gadā zemi izmantos iepriekšējie īpašnieki. Atvedu mājas grāmatu un elektrības grāmatiņu.
19. decembrī


Vakar samaksāju par "Rūķu" elektrību, bet šodien saņēmu brīdinājumu par "Lielapguldes" elektrību. Man gan pēdējais maksājums ir 7. dec.
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaLigitas Vucenas dienasgrāmatas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.