Ak161-Ligitas-Vucenas-dienasgramatas-17-0012
AtšifrējaBiruta Ēķe
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2021-01-13 21:34:17
AtšifrējumsDirektors bija ļoti priecīgs kad es tās liepiņas iestādīju un vēl nokaļķoju. Bet tagad braukājot neko sevišķi. Kad pateicu, ka ja arī iesēs, likšu diskot šķērsām pāri - "Zizmas" burkānus, tīri dusmīgs noprasīja, kurš tad maksās. Atteicu ka varu arī otrus astoņpadsmit rubļus samaksāt. Lai papriekšu sastrādājot kā vajag un tad lai sējot. Tā arī darīs - man tik tā runāšana. Vipār saprašanās, uzticība, palīdzība liela.
11. maijā.
Vakar pie mums Dobelē atbrauca ciemiņi - no Pampāļiem Ojāra krustmāte ar vīru. Man dūrās acīs ka ciemiņi bija tik nerunīgi un mamma tūlīt vilka visus meklēt pappu. Iet iet tik veicīgi pa priekšu un skatās kur strādās ar melno zirgu. Neatradām. Papps jau bija mājās, bet ciemiņiem ar laiks braukt mājās. Pēc tam izstāstīja, ka Vilma tā vienmēr ar mammu nerunājot, bet ar pappu pļāpājot bez gala. Viņi esot iepazinušies kādā talkā, kad pappa jau bijis precējies. Nākusi palīgā kartupeļus rakt, bet ar mammu nerunājusi. Ojāra krustmāte. Mūsu ģimenes draugs. Bēgļu gaitās Kurzemē mums deva pajumti. Atceros, ka vecene sirdījās, ka pilnīgi svešus cilvēkus ielaidusi mājās - ne rada nekā. Arī tāda ir mīlestība. Skumjas acis. Vīrs neglīts, šķībs. Budzis. Bijis izsūtīts. Pati iestājusies kolhozā vai pati pirmā. 15 gadus slauc govis. Tas jau arī ir viņas dzīves saturs un prieks.
Šodien aizvedām ābelītes no pierakuma uz dārzu. Grebņicka renete tāda kā apsalusi. Citas gan stipri saplaukušas. "Zizmā" iestādītās daudz gausāk plaukst.
12. maijā.
Iestādīja lielāko daļu ābelīšu. Sāka pļaut rudzus zaļbarībai.
Dzenu pēdas klačām. Nonācu līdz Mildai. Saka, vai tad tur kas slikts - tādā garā. Rupjš radījums. Palaidušas "pīli" kantora draudzenes - visas Zaiga, Dusja, Stasja, Zinaida Petrovna, Klava, Aija, Milda, Ilga. Visi visi zina tikai es neko.
Sāk līņāt. Vakar pēc pusdienas nemaz nestrādājām.
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaLigitas Vucenas dienasgrāmatas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.