Ak161-Ligitas-Vucenas-dienasgramatas-10-0004
AtšifrējaSantuco
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2020-04-07 12:02:09
Atšifrējums17. augustā
Nekad tik ilgi neesmu posusies ceļā kā šoreiz. Reizes desmit pārkravāju čemodanu un tomēr visu paņem līdzi nevaru. Paliek viena sega, darba drēbes - viena maiņa, rokasgrāmatas un lekciju piezīmes, kas vēl būs vajadzīgas. Pa pastu aizsūtīju palielinātāju un šādas tādas drēbes un cauras zeķes. Uz bagažas uzliku divus čemodanus ar grāmatām un drēbēm. Mazajā čemodanā gan viss smagums iet uz arbuza rēķina - ap 6 kg smagu arbuzu sūtu uz mājām. Rokās būs krietni liels čemodans - labās drēbes un pārtikas sainītis. Būs vai mētels jāņem līdzi.

26. septembrī
Vispirms jāieraksta viss šur, tur pa piezīmju grāmatiņām izmētātais. Pavisam esmu aizmirsusi savu dienas grāmatu. Nav laika un kad jau vairs kārtīgi neraksta, tad arī, vairs nevar piespiesties to darīt. Šodien lietus, tāpēc domāju kaut ko atzīmēt
… Svētdien bija Alfreds. Ir gaidīju ir negaidīju. Zināju, ka otrais kurss jau atbraucis. Tomēr atnāca! Es tikko kā bija saposusies iet, uz šuvēju, jau izgāju pagalmā, skatos, nāk! Atkal nerrojām viens otru. Saku, ka braukšu uz mājām. Prasa, kas mani tur gaida. Vīrs. Saka, nav tev nekāda vīra. Tūlīt apprasījos, kā tad viņa sievai klājas. Pēc tam sūdzējos, ka Uldis man neraksta, saka, ka viņš arī savai māsai nerakstīšot, kad tā apprecēšoties. Ierunājās, ka Mičurinskā pašreiz ejot "Zvejnieka dēls", bet kad saku, lai nopērk biļetes, atbild, ka ar precētām nevarot iet uz kino. Tā mēs pusotra gada jau strīdamies. Palielinātāja objektīvu atstāja manā glabāšanā, kaut gan man jau ir savs nopirkts. Es domāju, ka pēc brīvlaika vairāk neatnāks. Vai tad Latvijā meiteņu trūkst. Es varbūt esmu par prastu. Bet labi gan būtu pēc Mičurinskas strādāt kopā. Tikai Alfreds par Ameriku pārāk labās domās. Es laikam uz šīm lietām skatos dzestrāk. Ne viss, kas ir, man patīk, bet visu noliegt arī es negribu. Citādi mums domstarpību nav. Tā vēl arvien mans arājiņš vēja mātes šūpulī.
Kadus divus gadus pēc instituta beigšanas tomēr vajadzēs padzīvot vienai, pašreiz par ģimeni nav ko domāt.
… Četrpadsmitais kilometrs no Tukuma uz Kandavu vienu kilometru no Ventspils - Rīgas šosejas Abavas krastā laba vieta augļkopības saimniecībai... 2 IX 58
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaLigitas Vucenas dienasgrāmatas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.