Ak127-Lukasa-Ozolina-atminas-01-0035
AtšifrējaAnna9
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2019-07-22 16:21:41
Atšifrējums33.
uzdāvāja vienu pūravietu zemes, aiz miestiņa, meža malā, pie Bauskas lielceļa.
Plānu skolas ēkai uzticēja uzmest skolotājam J. Ozoliņam, paredzot: divas klases istabas; vienu lielāku zēniem, mazāku meitenēm, divas īstabas ar virtuvi skolotājam, virtuvi – skolēniem un bēninos skolas internatam divas istabas. Izstrādāto plānu pie apstiprināšanas gan pārlaboja, bet telpu skaits palika agrākais. Materiālu skolas ēkas celšanai deva muiža, pārējās izdevumus sedza pagasts.
1876 gada vasaras nogalē, skolotāja Ozoliņa ģimene sagaidīja pieaugumu: piedzīma dēls, ko nokristija, tēva vārdā, par Jēkabu. Par krustēvu aicināja priesteri – trimdenieku, Andrēju Kalista, Jēkaba sirds draugu.
Šīm ideālam priesterim gribu veltīt dažus atzinīgus vārdus sava mūža atmiņās. Pats Dievs vinam bija piešķīris būt par padoma devēju mana tēva sarežģitās dzīves gaitās. Priesteris Andrējs Kalista, pēc tautības – polis, dzimis Varšavā. Viņa tēvs, poļu muižnieks, ministrijā ieņēma augstu posteni. Savu vienīgo dēlu Andreju jau no agras bērnības audzināja dievbījibā un mīlestibā uz Dievu. Māte savu mazo mīluli ikrītus vadīja uz dievnamu, lai vinš, kā ministrants, kalpotu
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaLūkasa Ozoliņa atmiņas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.