Ak101-Jana-Springa-dienasgramata-02-0012
AtšifrējaInita Lūse
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2019-10-09 18:58:47
AtšifrējumsSestdien 3. augustā.
No rīta drusku lija, bet pēc tam noskaidrojās un palika tik jauks, ka domāja ka vairāk lietus šodien nebūs. Ārdījām sienu un taisījāmies uz lielo grābšanu, bet sāka pamazām rasties mākoņi. Tikko dabūjām sagrābt 3 gubiņas, kad bija pamatīgs lietus klāt. Tā dabūjām sestdiens vakaru. Vakarā sāka līt, bez pārtraukuma lija visu nakti.
Svētdien 4. augustā.
No rīta bija dīķi visās malās un vēl lija ar pārtraukumiem. Mammis brauca ar pienu. Bija pēc pusdienas uz Kažemu.
Pirmdien 5. augustā.
Visu dienu ar pārtraukumiem lija. Visās malās ūdens. Jaunzemes pļava visa zem ūdens. Siens viss pagalam.
Otrdien 6. augustā.
Lija vēl lietus reizēm. Sienam neko darīt nedabūjām, jo viss bija zem ūdens.
Trešdien 7. augustā.
Lija lietus un pērkons bija stipris. Bija pēc pusdienas spekulanti, viena dāma un divi tādi puikas ar diedziņiem. Gribēja palikt pa nakti, atstāja krāmus un izgāja vēl kādu līkumu, bet pie vakara bija laikus atpakaļ. Dāma izlika man kārtis. Stāstīja visādus trakumus. Pirmais bija par piedzeršanos, ne daudz, bet būšot tāds lustīgs būt. Teica ka bijuši kaut kādi kreņķi, dēļ naudas un tas bija patiesība, tad par divām meitām, tumšmati un gaišmati. Tumšā būšot man atklāt mīlestību un tai esot daudz naudas, bagāta esot. Gaišai būšot slimīga. Arī man teica par slimību, jo tā visur katrā metienā vilkās līdz. Bija daudz un dažādas lietas un arī priecīgu ziņu būs saņemt. - Pēc vakariņām gājām uz kūtsaugšu gulēt. Stāstīja tie tādus kreptīgus anekdotus, tā kā gaismā gandrīz ausis svilst.
Ceturtdien 8. augusts.
Man visu nakti lāga miegs nenāca. Bija astoņi no rīta, kad nonācu no augšas lejā. Šie gulēja līdz desmitiem. Mēs ar tētēnu jaucām sienu, bet vairāk nedabūjām kā izjaukt, bija jāliek atkal kopā. Spekulanti tērzējās pāri pusdienai un negāja prom. Mammis pie vakara brauca uz Mazsalacu un Cēlēnu. Mēs ar tētēnu ieprovējām rudzus pļaut.
Piektdien 9. aug.
Bija laiks labs. Izbraucu ar pienu. Pēc tam pļāvām rudzus un gājām sienu maisīt pa ūdeni.
Sestdien 10. augustā.
Bija no rīta nomācies laiks un domājām ka nu lijīs, bet nekā. Pēc palika skaidrs un sauss. Braucu ar pienu. Pienotavā zvanīju uz Cēlēnu, bet nevarēju sazvanīt. Aizbraucu uz Kažanu un no turienes arī nevarēju sadabūt. Mammis aizbrauca vien liekot ar zirgu. Mēs ar tētēnu pļāvām līdz vakaram rudzus un lielo tīrumu nopļāvām un sanesām. Vakarā bija pazuduši zirgi. Bija pie Jaunkliņģera aizgājuši. Mammis bija dabūjis samalt.
Svētdien 11. augustā.
Bija no rīta jauks laiks. Braucu ar pienu. Oskars bija ar krējumu. Kad atbrauca Oskars tas stāstīja ka man un Jēkopam esot kaut kāda ziņa pagastā uz Rūjienu būšot jābraucot. Atbraucu mājā. Izrādījās ka mammis pa to laiku pamatīgi sagriezis uz izkapti kāju un bija jābrauc pie ārsta. Mēs ar tētēnu un Rasmu jaucām siena gubas. Strādāju kā trakas līdz vakaram. izrādījās ka ziņa tāda, ka rīt pl. 9os jāierodās pie Rūjienas pilsētas izpildkomitejas uz Valm. kara kom. rīkojumu. Atnāca Jēkops pie manis tad gājām abi uz Alksni un Rūdeku. Vilis ar nāca līdzi. Bija Rūdekā smuka ballīte un daudz unsmukas meitas. Maiga ar Abīti gan tikai kopā vien trinās. Bija Eglīts Augusts ar Elvīru ar. Augusts stāstīja ka Omulai rīt esot dzimumdiena un aicināja mūs nākat līdz dziedāt. Gājām ar abi ar Jēkopu lai gan ballē nebijām bijuši neko ilgāk par stundu. Nāca augšā šausmīgs pērkons ar zibeniem, un mēs steidzāmies lai bez lietus tiktu alkšņos. Ar lietu ieskrējām mājā un izrādījās ka meitas aizgājušas pa visu lietu uz balli Omula ar Gitu nav taisījušās nemaz iet, bet pievākušas Zentu ar Martu un tā aizgājušas. Eglītenei nākušas ganībā pretīm. Bijusi Purmaļa Mirdza ar. Tagad mēs sākām gaidīt, jo domājām ka šās griezīsies atpakaļ, bet kas ta deva. Izgaidāmies visu nakti un sataisījām lielu buķeti un norakstījām divas kartes. Vienu to īsto un otru kā "pielikumu" pirmajai un salikām visu tai
Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaJāņa Spriņģa dienasgrāmatas
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.