KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaJāņa Dāvja dzīvesstāsts
Atslēgvārdi
Atšifrēja Santuco
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots 2019-06-12 09:54:36
Atšifrējums

275.
apšaujot, gan izvairojot sieviešus. Mūsu Smardēniešu simpatijas tas tomer nesatricināja....
Dienvidos no Liepajas, aiz Jelgavas, pie Bauskas lielnieku laušanas uz priekšu apturēta, bet Ziemeļu un Austrumu Vidzeme, Igaunijā tā virzās strauji uz priekšu. Pie Cesvaines krīt Viktors Sils, Pauļa skolas biedris. Lielnieki jau Vestienā, Ērgļos.. Vadži knapi pagūst aizbraukt uz Drustiem. Šura ar bērniem aizlaidas uz Rūjieni, no turienes vēlaki uz Cēsim, pie Annas, tad, laikam uz Vitanda dzirnavām..
Dibenieši ar Zaseniešiem - Guleniem un Aina Zvilna bija pa priekšu aizbraukuši uz Rujieni, bet no turienes atpakaļ uz Rīgu no kuras tad aizbrauca uz Vāciju, caur Heilbronnu uz Rottveilu. Vīrieši - Arturs Krūmiņš, Valdemars Gulens un Valdis Jurjans un Jēkabs Zvilna palika Latvija, pēdejie trīs - Gulens, Jurjans um Zvilna bija iesaukti armijā - SS. Latv. leģionā..
Pēc Ivara iesaukšanas armija 20. augustā, večuka lai atliktu mazāk laika kauties ar melnām domam un lai arī spaidu kārta netiktu iesaistīta kāda rūpniecībā "karā vajadzībām" iestājās karavīru lazarete - Brīvības ielā (Feldzarett 158) kā palīgdarbiniece (Lapinhelferin), vēlaki, šo lazaretu likvidējot, uz bij. Kara Slimnīcu, kur nostrādāja līdz 30. septembrim; t.ir. līdz aizbraukšanai no Latvijas.
Rīgā un tās apkārtnē rok prettanku grāvjus, taisa "šperras" - (pie galv. pasta, Strēlnieku dārza un arī citur!!) tranšejas. No vienas puses gan griba sevī pārliecināt ticēt apgalvojumiem

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.