KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaImanta Freimaņa dienasgrāmatas
Atslēgvārdi
Atšifrēja InitaL
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots 2019-04-15 13:31:12
Atšifrējums Piektdien 26. septembrī.
Skaitos iesvētāmais bērns. Piecas reizes nedēļā jābūt pie Teriņa. Mācība ļoti interesanta - ļoti patīk. Mācītājs vispārīgi izglītots un tādēļ mācības stundas man dod samērā daudz.
Pirmdien 27. septembrī.
Darbā klusi un mierīgi. Nododos lasīšanai. Beidzu lasīt Gorkija "Manas universitātes". Tagad beidzot viņa triloģiju un pievienojot vēl "Vētras putnu", kaut cik esmu ar viņu iepazinies. Viņa stils man patīk. Kā redzu viņš bijis ass novērotājs. Sveša man tomēr viņa tēlotā dzīve. Viņa baskāji tik nenosvērti, bez mērķtiektības. Varbūt viņi tādi ir, kā Gornijs tos tēlojis, bet tad slāvu tautas tiešām neprot praktiski dzīvot. Mums latviešiem dzīve nav tik pretrunu pilnā kā krieviem. No rakstītā spriežot Gorkijs bijis ideālists, taisnības meklētājs. Man rodas šaubas vai tiešām vēlāk viņš bijis īsts boļševiku piekritējs. Viņš taču nevarēja neredzēt tās nepilnības kādas valda Padomijā. Varbūt ka es maldos. Piemēram lasot Viļa Lāča darbus nekad nevar rasties koma ka viņš bijis tāds nelietis, kāds viņš tagad kļuvis redzams. Kas lai nu zin pateicīsu arī par Gorkiju.
Lasu arī Gorkijam gluži pretēju poli - Akurateri. Tas lūk parāda latviešu sadzīvi ap 1905. gadu un pēc tam. Esmu ticis līdz kopoto rakstu 7. sējuma. Pabeidzu lasīt Pīteri Dangu. Lielisks tips (varbūt raksturs). Daudz man pie viņa svešs nesaprotams. Man šķiet es neesmu ar tik dziļi jūtīgu dvēseli ka vaŗu to izprast. man tas par daudz garīgs. Tādi gan man šķiet visi Akurātera radītie tēli. Tomēr to sapratu ka Danga labs, vērtīgs latvietis. Viņš dziļi nožēlo, nožēlo bet nenīst, tos latviešus kam manta nosaka visu. Viņš saka ka Eiropa gan pazīst latviešu sviestu un sugas lopus bet ne latviešu kultūru. Danga tad arī cīnās par šo kultūru. Akurāters šo stāstu atstāj

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.