KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaVeltas Vītolas atmiņas
Atslēgvārdi
Atšifrēja InitaL
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots 2019-02-11 11:49:23
Atšifrējums 288.
Pa zaļo poētisko, romantisko dambi gandrīz pus gada sasalusē zeme dus zem baltas sniega segas. Bet marta saulei liela vara. Kūst baltais sniegs. Baltā sega top arvien plānāka un beidzot, kad apkārt vēl sniegs, uz dambja zeme, atbrīvojusies no sniega, sildās saulītē. Bērni pa sādžu skraidīdami gavilē: "Zeme, zeme barotāja!" Vecs vīrs nometas ceļos, pārmet krustu un noskūpsta zemi. Apliecinādami mīlestību savai zemītei. Jaunieši, tērpušies svētku drēbēs, dejas solī iet pa dambi, dziedādami, zemi skaistiem, siltiem vārdiem sveikdami. Atstādama dambi, atvados no pelēkām mājiņām ar salmu jumtiem. Ar dziļu dvēseles siltumu apveltītiem cilvēkiem cilvēku bērniem pasaku: "Labrīt!"
Rīts atnācis ar balti - sārtiem mākonīšiem. Gravā migla. Bet gravā baltā migla, man bērnībā šķita, ka gravā gulējis balts mākonītis.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.