KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaGeorga Dimzes atmiņas
Atslēgvārdi
Atšifrēja ed.gars
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots 2019-02-11 11:53:09
Atšifrējums progrāms. Ak jā. Dziedāt arī mācīja: dieva dziesmas, nevis tādus tukšus niekus kā tagad. Kur nu draudziņ tagad tiksi pie tā laika ļaudīm. Tagad paši skolotāji dzied vis visādus traļļus, kur tad nu vēl bērnam mācīties ko labāku.
Kā man pašam gāja ar mācīšanos to es labāki nestāstīšu. Varbūt arī ka labi gāja. Bet par vienu priekšmetu, par ko mani lielīja skolotais [skolotājs], mācītais [mācītājs], un audzinātāji, es pats arī uzdrošinājos palielīties. Par ko es skaitījos viens no visu labākajiem skolniekiem skolā. Un proti: lūgšanas, baušļi, pātari, tiem man tecēja kā ūdens. Šā priekšmetu stundā es, tikai gaidīju, kad tikai nu man atkal prasītu, Es viņiem izbēru priekšā visus Jeremijus. Visus Mozus zelta teļus, čūskas, cūkas kas ezerā iegāzušies kā riekstus no tarbas. Un par šādu uzcītību cienīgtēvs mani, ne vienu reizi vien glāstīja pirmajā vietā. Un vēl skolotājam izteica atzinību par rūpēm. Kurš aplaimots tāpat kā es, atbild cienīgtēvam: "Darīju jau nu ko varēju ar dieva palīgu."
Bez tam es vēl tiku apbalvots par labu pātaru mācēšanu no paša bīskapa lielkunga, kad tas par ilgiem gadiem bija atbraucis mūsu draudzi apskatīt. Citiem skolēniem bīskaps iedāvāja pa vienam kakla krustiņam, bet man iedeva divus. Viens no tiem bija balts, tas varēja būt sudrabs. Bet otris dzeltens, spīdēja kā zelts. Un tas arī laikam no zelta varēja būt. Es tos ilgi nēsāju aiz krekla uzkārtus ar sarkanu saitīti kaklā. Šos atzinības zimbuļus [simbolus], ganos staigādami: kad vien kaut kas sliktāks gadījās, bučoju tos bez skaita, un starpbrīžos atkārtoju tur piederīgus vārdus, un katru reizi jutos labāki.
Nebūtu nu gan pareizi stāsta viducī taisīt tik tālu uz priekšu tādu garu lēcienu, un ierunāties starpā vairāk gadus uz priekšu. Bet nevaru noturēties nepiezīmējis par manu dārgo atmiņu bēdīgo galu.
Tas bija tad, kad vairs nebiju gana nedz skolas puika bet varbūt liels (pieaudzis) vīrs.
Stiprā vētras laikā pie "Skageraka" kad Latvieša O.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.