Ak26-Alvila-Kalniesa-dienasgramata-02-0081
AtšifrējaIlze Ļaksa-Timinska
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2019-07-22 17:56:11
Atšifrējums

bet govs slimības pēc un arī Jāņu gaidīšanas darbu dēļu nebraucām. Laiks vakar nebija nekāds siltais – tikai +14° R, bet šorīt liekas vēl nemīlīgāks – pūš vējš un apmācies. Nopļauto sienu nevar dabūt rokā, ka tikai nesapūst. Arī pērn bija tāds pati Jāņu sestdiena auksta un nemīlīga. Tad atbraucu no Rīgas, bet m. ar grsp. palika Rīgā – grsp. ievietoja slimnīcā. Pēc rīta vilciena no Rīgas nejauši ieradās Ludis. Bija gribējis pēc sacīkstēm atbraukt uz māju – redzēt mājiniekus un savu "Olimpu". Tas stāv pirmā vietā. Jelgavas sacīkstēs ņēmis 3. vietu. Rītu no rīta brauks prom uz Majoriem, kur būšot otrās sacīkstes. Vakarā m. un Lūciju aizbraucu uz Čāpātāju kapiem – novest ozolu vaiņagu. Būriņu ļaudis nogāja uz saviem kapiem, es paliku mājā. Lasīju, nobeidzu "Bandavu". Tā Dzimtenes turpinājums. Laiks nebija mīlīgs – dienā t° sakāpa tikai līdz +13° R. Vairākas reizes lija. Mēs ar onkuli pielikām bitēm rāmjus – 5 no iznīkušā N5, bet N4 – vienu jaunu rāmi ar mākslīgām šūnām. Saimes stāv labi – daudz peru, – ir arī drusku šās vasaras ienesuma. Nobeidzās slimā govs.
24.VI.32. Jāņu diena. Guļot bija par daudz silti, tāpēc miegs nebija ciets. Arī m. ar Žuli bija karsti. Vakar bij' vannā. Pēc tās apgūlos un redzēju savādu sapni: biju aizgājis pie Pāvila dr. māc. Ād. Kundziņa – sen. Tirzas māc. Vēlāk izrādījās, ka viņš galīgi piedzēris. Viņš iesvētīja savus draugus padomes locekļus. Kad pieminēju viņam Božu tēvu, – neatminējās. Vakar kaimiņos bija liela Jāņu svētīšana. Klaigāja cauru nakti. Onkulis p. 6 aizveda pienu, p. 7 Erna noveda Ludi uz staciju. Nakti bija lijis smalks lietiņš diezgan intensīvi. Arī šorīt lija vēl. Gan laikam noskaidrosies. Lietus jau derīgs, tikai Pakuļlejā un tāpat Strauta lejā siens nav sagrābts. Vakar paspējuši sagrābt Pakuļlejā tikai 5 lēveņus, uznāca lietus. Stāstīja, ka šopavasari dzeguzes esot stipri kūkojušas. Citiem gadiem te Būriņās dzirdējām daudz dzegužu. Šovasar tās pavisam maz dzirdamas. Šorīt gan dzirdēju pāra reizes. Meža baložu dūdošana arī šogad nav dzirdēta. Rakstīju gramatikas vingrinājumus un sāku lasīt Sigridas Undsetas "Olav Audunnsohn". Valoda diezgan smaga, kā jau tulkojumā, bet nekas, gan ies. Izrakstu vārdus. Nu jau daudz vieglāk, kamēr esmu sācis darboties ar gramatiku. Tā lietas ies! Jāņu diena. Daudz viņu ir pagājis. Pārāk izcilu notikumu viņa man nav nesusi, bet viena otra atmiņa ir. Golgovskas Jāņu dienas atspīd rāmā, mierīgā gaismā. Daudzas tās vienas kopā ar atmiņām par zaļumu sv. visvairāk Golgovskas muižas līcī, Krievukalna palejā. Arī Garās pļavas sākumā. Tas gan bija vecajā Jāņu dienā. Tad otrā dienā tūlīt bija mana dzimšanas diena. Nezin, kāpēc, bet Jāņa d. arvien bija lietus, tomēr laiks bija silts, mīlīgs. Apkārtne klusa. Laikam noguruši no nakts svētīšanas. Arī kaimiņos kluss, tikai uz pēcpusdienu iečīkstējās harmonika. Zāļu vakarā neizgāju ārā, tāpēc ar' neredzēju jāņuguņus.

Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaAlvila Kalnieša (Klēbaha) dienasgrāmatas
Atslēgvārdi
Vienības#LFK Ak-26-7

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.