Ak26-Alvila-Kalniesa-dienasgramata-02-0080
AtšifrējaIlze Ļaksa-Timinska
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2019-07-22 17:05:18
Atšifrējums

P. 6 piebrauca Būriņas, paņēma grsm. un brauca uz pienotavu, kur bija norunāts salasīties. Visu dienu pūlējos ap darbības vārda vingrinājumiem. Ir dažas neskaidrības. Tās lūkošu novērst, kad tikšu Būriņās pie savas vācu vārdnīcas. Pati smagākā vārdu šķira vācu valodā ir darbības vārds. Bet nu jau to izprotu tīri labi. Būs jāmēģina izēsties pavisam cauri. Taču jau ir liela skaidrība ar darbības vārdu beidzamo vietu teikumā. Ienāca Zvickis, kas nu esot jau pārcelts uz 4. kursu akadēmijā. Stāstīja, ka domājot saņemt pareizticīgo baznīcas jumta krāsošanu. Norunājām ilgi. Bija pienācis pie Af. dēļ saviem uzņēmumiem. Laiks noturējās visu dienu labs.
21.VI.32. Vakar apgūlāmies abu ar Žuli pēc p. 10. Biju jau gandrīz piemidzis, kad piebrauca ekskursanti. Nogāju lejā. Redzēs, ko nu grsm. stāstīs par braucienu. Šorīt piecēlos tikai p. 6. Gan miegs nebija nakti visai ciets, tomēr šorīt atmodos vēlāk. Nakti laikam lija, domājas dzirdējis, ka grab loga bleķis. Arī tagad nomācies un līst smalki, smalki. Ēdām vakariņas tikai divatā ar Žuli. Af. bija izgājis dārzā. Runājāmies ar Žuli. Runā kā jau VI kl. skolēns, spriež veselīgi un var redzēt – vēro dzīvi platām acīm. Atbrauca Būriņas – onkulis un Miķis. Tas sarunāja ar māc. Ozoliņu par latīņu stundām. Sāks no pirmdienas. Onkulis šodien saņems naudu par nodotiem kartupeļiem, bet tikai vēlu vakarā, tāpēc Miķis brauc mājā pa dzelzceļu, bet mēs abi ar onkuli brauksim ar zirgu. Žulis dabūja no skolas Mērnieku laikus un Niedras Zemnieku dēlu. Tie par vasaru jāizlasa nākošajam gadam.

Būriņās.
22.VI.32. Varoņu diena – Cēsu kauju piemiņa. Vācieši to negrib atzīt – viņi svēta 22. maiju – Rīgas krišanas dienu. Onkulis dabūja naudu laikus, tāpēc jau pus 11 bijām mājā. M. bija sanervozējusies mani gaidīdama – esot gaidījusi 4 dienas. Šodien Būriņās strādā tikai biešu retinātājas. Nav tagad diez cik jautri: govs jau vakar bijusi slima, tāpēc onkulis bija pie Velpa, pārveda zāles, bet labāk nepaliek. Puisis nobrauca Velpam pakaļ. Šodien gan maz padaru savus vingrinājumus, bet par to dažo nesaprotamo jautājumu esmu ticis skaidrībā. Domāju, ies labi. Atradu skapī grsp. vācu-krievu vārdnīcu (Booch und Ad. Freij). To bija te lietojis Doņis. Te ir aizrādījumi uz lietu v. deklinācijām un darbības vārdu konjugācijām, kā nav Pavlovska vārdnīcā, kur atkal ir norādīts uz nomin., ģenit. un daudzskaitļa nominatīvu. Šorīt piezvanīju Vilsonam. Kundze teica, ka esot pavisam slikti. Avotiņš vedīšot sestdien uz Rīgu. Nezin, kāpēc tā kavējas? Esot bijis labāk, bet nu lēkmes ilgstot pat 4 stundas.
23.VI.32. Vakar vakarā pārveda Velpu. Tas neko sevišķu nevarēja pateikt. Nupat ienāca Erna. Tā teica, ka govij nekādu pārmaiņu neesot. Redzēs, kas notiks. Kamēr te bija Velps, piezvanīja Stīpnieks no Liepājas. Par Jāņiem gan uz Būriņām neatbraukšot. Vakar bijām nodomājuši ar meldera auto braukt uz Jelgavas sacīk.,

Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaAlvila Kalnieša (Klēbaha) dienasgrāmatas
Atslēgvārdi
Vienības#LFK Ak-26-7

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.