Ak26-Alvila-Kalniesa-dienasgramata-02-0079
AtšifrējaIlze Ļaksa-Timinska
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2019-07-22 16:42:04
Atšifrējums

necik lasīt. Sēdēju pie mammas kapa. Biju iesnaudies mazu laiciņu, jo rītā piecēlos pirms pieciem. Tāpat arī šorīt. Guļu bez mošanās, bet kad mostos, tad jāceļas augšā – vairs nenāk miegs. Arī šorīt pilsētā viss kluss. Dzird runāšanu tikai pāri ielai veikalā, kas nupat atveda pienu. Grsm. mūsu istabiņā bija likusi iekurt krāsni. Grīda gan jau pērn krāsota, bet eļļas smaka liela, tāpēc visu nakti logs bija vaļā. Tomēr bija tā kā par siltu. Vakar bija zvanījusi m. no Būriņām, lai vakarā mēs piezvanot. Piezvanīja un izstāstīju, kā apkopa kapus. M. stāstīja, ka pirmdienas rītā būšot ekskursija uz Auces pusi. Braukšot Būriņu ļaudis (uz Jelgavu tātad nebrauc), m. ar'. Sarunājām, ka brauks līdzi arī grsm. Tad vēl piezvanīju Salnam. Prasīju, kad būs šodien skolotāju sapulce un vai es arī varu iet. Teica, lai p. 10 nākot. Būs jāiet. Ap p. 6 Majucītis gulēdams sāka grozīties. Pamodies, saka – esot nelaba dūša, kā uz vemšanu. Vēma ar 2x. Tā domāju – cita vaina nav – būs vakar varbūt vairāk ieēdis. Esot ar Af. taisījuši rasolu. Varbūt no tā. Pēc vemšanas teica, ka esot labāk. Varbūt nebūs nekas ļauns, pāries. Beidzu darbības vārda konjugācijas. Nu būs jāsāk vingrinājumi, bet nav burtnīcas. Jālūko varbūt šodien dabūt, vēlākais rītu. Lielajā kladē rakstīt nav parocīgi, tur jāskatās teorētiskie aizrādījumi. Jau nakti bija bijis smalks lietiņš krietni lijis. Reižu reizēm bija arī līdz pusdienai. Vēlāk sāka skaidroties, kamēr līdz vakaram palika pavisam skaidrs. Lija pēc p. 10, kad gāju uz skolu, kur bija nolikta Saldus Skol. b-bas sapulce. Vajadzēja sanākt kvorumam – 22, bet ieradās tikai 15. Tātad varēja notikt tikai paplašinātu valdes sile. Runāja par b-ba dzīves atsvaidzināšanu un jautājumu par izstāšanos no L. Sk. Savienības. Saldus skolotāji palikuši "labāka" virziena. Es nezinu, kādās partijās Salnis Gertners, Rudzītis, bet Gaiņu Andersons, Saldus Vilks noteikti zemn. s-bas vīri. Jautājumu par izstāšanos ierosinājis Skrundas Grietēns. Tam "zobs" uz Lielausi dēļ izmeklēšanas viņa sievas lietas dēļ Laidu lietā. Pats Gr., kā Pucens stāstīja, Laids bija s.-d., tagad zemn. s-bā, tā tad vīrs, kas mētājies. Pārrunās ņēmu dalību arī es, lai nerunā neapdomāti par izstāšanos, bet lai pasaka S-bai par savu nemieru. Referēju par mūsu cīņu Rīgas skol. arod-bā.
20.VI.32. Negulēju diezcik labi. Atmodos p. 4. Nupat p. ir 5. Laikam kāda dzērāju pulks naktī, tā pašā rītā dziedēdami brauc iekšā pilsētā. Patlaban laikam pilsētas dārzā spēlē kāds pāris muzikantu, visvairāk gan sadzirdams tikai kāds baritons un bungas. Tie laikam zaļumu muzikanti – vakar bijuši zaļumi pie stacijas. Tad laikam kāds Saldus brammaņu pulciņš tiem liek spēlēt. Miegs bija caurs. Redzēju savādu sapni: braucu mājā no kāda svešuma. Bija jābrauc gar kādu krogu, kas bija arī bode, ko turēja kādi mani attāli radinieki. Teicu, ka braukšu "uz māju", bet viņi teica, ka tādas mājas man tak neesot, jo māja tak nozīmējot kādu īpašumu, tā tak man neesot. Jutu, ka nav gan pamata zem kājām. Gaidu atbraucam Būriņu ļaudis un m. Tiem gan būs laba ekskursijas diena, diena laikam būs spoža.

Atšifrēt tekstu
KrājumsAutobiogrāfiju krājums
KolekcijaAlvila Kalnieša (Klēbaha) dienasgrāmatas
Atslēgvārdi
Vienības#LFK Ak-26-7

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.