0855-Peteris-Birkerts-06-0150
AtšifrējaLigaB
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2021-03-03 13:02:08
Atšifrējums

2631

"Jaunais pāris" Liepaja Olgerts
Māte meitu aprecinajusi [apprecinājusi] pati gribejusi redzet kā nu ta šiem ies to pirmo nakti tādeļ māte līdz ko nāk pusnakts aiziet uz kleti kur jaunajiem jāguļ un noslepjas tīnē - ienāk jaunais pāris sāk izgerbties - un brūtgans kā velna plešums uzmet bikses uz tīnes atslegas cauruma ta kā māte vairs nekā neredz tikai dzird, ko šie runā. Meita novilkusi kurpes grib uzvilkt tupeles un vīram saka lai šis pasniedz - vīrs pats ģerbdamies nomurkšķ - pataust[i] kuli - kulē bijušas tupeles iebaztas un tur pat pie gultas pakartas. Māte tīnē klausidamas nodomā - Eku gan tas jaunais ir drošs - uzreizi pie lietas lai tausta šim kuli - Pec laiciņa dzird meitu iesaucamies Tas jau maiss! - un pie sevis nopušās. Ak posts - znotam lieli pauti.

2632

"Klubs" Olgerts
Reiz vienkārš[s] lauku puiss [puisis] aiz braucs [aizbraucis] uz ārzemem un gribejis iestāties par biedri [biedru] kādā no pastāvošiem "anekdotu klubiem." Pie iestāšanas vajadzejis katram jaunajam biedrim [biedram] izstāstīt mazakais piecas anekdotes. Puiss [Puisis] nu samekle ar īsti piparotas un stāsta - bet kluba priekšnieks negribedams par biedri [biedru] uzņemt vienkāršu strādnieku - saka ka tās neesot pietiekši [pietiekoši] labas lai nākot rīt un stāstot citas - rīt tas pats gods - Nu puiss [puisis] sadusmojas - un sāk stāstīt savu pagājušas nakts piedzīvojumu. Esot bijis kapsetā un dzirdejis balsi kliedzam. Mīļie ļautiņi apgriežat taču beidzot mani otrādi apgriežat. Balss nākusi no kāda bijušā kluba biedra kapa. Šis nu apstajies un prasijis kadel tad lai mirušu cilvēku griežot otrādak - Tadeļ ka mani [man] dzīvam esot uz vēdera vien bij jāgul un tā par ari pec nāves, jo musu kluba priekšnieks mani tad pisa no pakaļpuses un pis vel šodien. Puiss [Puisis] nobeidz stāstu un dusmīgi aiziet.
Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
KolekcijaPētera Birkerta folkloras krājums
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.