0855-Peteris-Birkerts-06-0003
AtšifrējaLigaB
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2020-09-16 09:48:32
Atšifrējums

2161

"Puisis un meita" Daug. p. Olgerts.
Reiz puisis meitu vizinajis uz divriteņa - braucot nejauši meita [meitas] svārki ielikušies riteņa ķēdē un drīz vien abi brauceji gulejuši grāvī. Bet krītot meitai svarki vel kaut kur aizņerušies un nu šij [šī] guļ puisim priekšā ar kailu vēderu un tad nu vel nekas. Bet nelaime jau tā ka ne tik drīzi izdodas svārkus savest kārtibā un kamēr puisis drebošiem pirkstiem nopulas ataisit [attaisīt] āķus un pogas lai meita kaut tādā ceļa atsvabinatos no tagadeja stāvokļa puisim sāk celties - - - un šis iesaucas Nu visu es vēl varetu izturet Bet ja man pežu kā uz škivja noliek priekšā, to nu es vairs nevaru paciest - un nakamā brīdī jau puika savas "ciešanas" izbeidz notupdamies meičai sāniski blakus - - -

2162

"Kalpone" Daug. p. Olgerts
Reiz kundze jaunajai kalponei prasa kadeļ viņa atstajusi savu līdz šinejo vietu. Tadeļ kundze - kā tanī vietā pie manis sāka nākt katru nakti - papriekšu pats kungs pec tam jaunais kungs un ap pusnakti jau mani pie sevis sauca arī pati kundze. Tā tad es nedabuju kreklinu izžāvet veselam nedeļam no vietas un cik ilgi lai tā iztur?! Es aizgāju. Bet vai tu nebaidies ka mans vīrs varbūt tāds pats, kundze tālāk prasa. - Fuij ne! Meita iesaucas. - Es jau tur būdama pagājušo viesību vakarā izmeginaju ar kungu to "joku" un no desmitiem viņš bij vienigais kurš vis mazāk tur - - - .

2163

"Sieva un vīrs". Daug. p. Olgerts
Reiz saimniece no rīta ieiet meitu pamodināt - jo jau sen jāslauc bet šij [šī] vel guļ. Ieiet un redz meita guļ kā nosista - veders pliks - kūss vienās putās. Nu un tik būs dzīve ja šita iesāks. Saimniece nospļaujas un iegajusi pie saimnieka saka. Vadzi vecais - kur tavs tabākas maks? Saimnieks kurš neilgi atpakaļ pats iecilpojis no kalpones istabas un tagad redzedams no turienes nākot sievu - un tā aizdomigi jautajusi par tabākas maku - nobijies atbild - Nu ko nu sieviņ ko - būs pie Mīles gultas gala aizmirsies ko lai dara. Zirgam četras kājas i tad klūp - kur nu lai es nepakluptu uz divam staigadams. Saimniece vairs negaida nenieka paņem koka kurpi un grasas vīram parādīt, kā uz divam kājām jāstaiga, bet vīrs nobijies lūdzas Nu nu sieviņ. Ne tik strauji nelapiec par razbainieku - ja tu mani nositīsi nebus kas naktinu "paknibina". ne tev ne Mīlei -- beša jūs neiztiksiet ne viena ne otra.
Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
KolekcijaPētera Birkerta folkloras krājums
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.