0074-Janis-Sedols-01-0196
Tekstistuse lisajaInga Tapiņa
LõpetatudJah
KinnitatudJah
Uuendatud2021-10-24 08:17:07
Tekstistusviņš ar māliem darišot. Slinkajs jauneklis atkal saka, ka viņš to baznicu būvešot. Velns paliek dusmigs un saka; "Vakar jau viņš samaksaja sieku zelta naudas, lai baznicu nebūvejot, bet slinkajs jauneklis atbild: ka viņš tikai apsolijies par sieku naudas tikai baļķus nevest uz pilskalnu. Velns atkal dod sieku naudas, lai mālus ari neved. Un ta trešo rītu slinkajs jauneklis vedis kieģeļus, velns atkal dod sieku naudas, lai ķiegeļus neved.
Ceturto dienu uz pilskalnu veduši dēles. Velns atkal sola divi sieki naudas, lai itneko un nekādu materialu nevedot uz pilskalnu, jo viņam aizkraunot pavisam pašu ieeju. Slinkajs jauneklis pajem no velna divi sieki naudas un cieti apsolas nekādu materialu nevest vairak uz pilskalnu. Bet no rīta slinkajs jauneklis savāķ amatniekus un liek dēles ēvelēt un krustus taisit. Vakarā atkal velns klāt pie slinka jaunekļa un prasa, kur krustus likšot. Viņš atbild: "ka krusti vajagot prieks baznicas altāŗa un kanceles un abi būšot pašā pilskalna galā."
Velns nu sašut pavisam, jo tur taisni viņa mitekli ieeja un tur iznāk baznicas altāris un kancele ar krustiem. To velns paredzēdams uz reizu sola slinkajam jauneklim sieku naudas, lai baznicu pilskalnā nebūvē.
Bet slinkajs jauneklis labi zinadams, ka velnam naudas vairāk nev, ka viens sieks, paliek viņš ari uz mieru, bet velnam vēl pie sieka naudas jaizdara divi pakalpojumi, lai būtu kādi būdami.
Velns visu uz mieru, iedod beidzamo sieku naudas un apsolās pakalpot slinkajam
Tektsista teksti
KrājumsArchives of Latvian Folklore
KolekcijaCollection of Jānis Sedols in Bārta
Atslēgvārdi

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.